Pandurii, fără victorie în grupele UEL

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal/ UEFA Europa League, Grupa E, etapa a 6-a: PANDURII TG. JIU - FC PAÇOS DE FERREIRA 0-0

Pandurii, fără victorie în grupele UEL

Sport 13 Decembrie 2013 / 00:00 508 accesări

Vicecampioana României la fotbal, Pandurii Tg. Jiu, a încheiat prima aventură în grupele UEFA Europa League fără să cunoască gustul succesului în această fază a competiţiei. Aseară, la Cluj-Napoca, echipa gorjeană a remizat, scor 0-0, cu formaţia portugheză FC Paços de Ferreira, la capătul unui meci în care pandurii au ratat numeroase ocazii de gol. Antrenorul Cristi Pustai a folosit următorii jucători: Stanca - Pleaşcă, Paraskevas (cpt.), Mamele, Momčilović - Breeveld, Erico - Nicoară (83 C. Cristea), Eric, Al. Ciucur (71 Paulinho) - dos Santos (58 Buleică). Tot aseară, în celălalt meci din Grupa E: AC Fiorentina - Dnipro Dnipropetrovsk 2-1 (Joaquín 42, Cuadrado 77 / Konoplyanka 13). Clasament: 1. FIORENTINA 16p (golaveraj: 12-3), 2. DNIPRO 12p (11-5), 3. Paços 3p (1-8), 4. Pandurii 2p (3-11).

RUSESCU A MARCAT PENTRU FC SEVILLA. Celelalte rezultate înregistrate aseară, în etapa a 6-a din UEL - GRUPA A: CF Valencia - Kuban Krasnodar 1-1 (Paco Alcácer 67 / Melgarejo 84), St. Gallen - Swansea City 1-0 (Mathys 80). Clasament: 1. VALENCIA 13p (12-7), 2. SWANSEA 8p (6-4), 3. Kuban 6p (7-7), 4. St. Gallen 6p (6-13).

GRUPA B: Dinamo Zagreb - Ludogorets Razgrad 1-2 (Čop 45+1 / Dani Abalo 28, Bezjak 72), PSV Eindhoven - Chornomorets Odessa 0-1 (Dja Djedje 59). Clasament: 1. LUDOGORETS 16p (11-2), 2. CHORNOMORETS 10p (6-6), 3. Eindhoven 7p (4-5), 4. Dinamo 1p (3-11).

GRUPA C: Casino Salzburg - Esjberg fB 3-0 (Mané 19, 63, Kampl 58), Standard Liège - Elfsborg IF 1-3 (Mbombo 31 / L. Nilsson 41, 46, Beckmann 52). Clasament: 1. CASINO 18p (15-3), 2. ESJBERG 12p (8-8), 3. Elfsborg 4p (5-10), 4. Standard 1p (6-13).

GRUPA D: Zulte Waregem - Rubin Kazan 0-2 (Natcho 79-pen., Rondón 85), NK Maribor - Wigan Athletic 2-1 (Mezga 43, Filipovič 59 / Jordi Gómez 41-pen.). Clasament: 1. RUBIN 14p (14-4), 2. MARIBOR 7p (9-12), 3. Zulte 7p (4-10), 4. Wigan 5p (6-7).

GRUPA F: Eintracht Frankfurt - APOEL Nicosia 2-0 (Schröck 68, Djakpa 77), Maccabi Tel Aviv - Girondins Bordeaux 1-0 (Zahavi 74-pen.). Clasament: 1. EINTRACHT 15p (13-4), 2. MACCABI 11p (7-5), 3. Nicosia 5p (3-8), 4. Bordeaux 3p (4-11).

GRUPA G: Dynamo Kiev - Rapid Viena 3-1 (Lens 22, Gusev 28, Miguel Veloso 70 / Boyd 6), FC Thun - KRC Genk 0-1 (Vossen 31). Clasament: 1. GENK 14p (10-5), 2. DYNAMO 10p (11-7), 3. Rapid 6p (8-10), 4. Thun 3p (3-10).

GRUPA H: SC Freiburg - FC Sevilla 0-2 (Iborra 40, Rusescu 90+4), Estoril Praia - Slovan Liberec 1-2 (Sebá 82 / Šural 18, Rabušic 70). Clasament: 1. SEVILLA 12p (9-4), 2. Slovan 9p (9-8), 3. Freiburg 6p (5-8), 4. Estoril 3p (5-8).

GRUPA I: Betis Sevilla - HNK Rijeka 0-0, Vitoria Guimaraes - Olympique Lyon 1-2 (Tomané 11 / Gomis 62-pen., Ferri 65). Clasament: 1. LYON 12p (6-3), 2. BETIS 9p (3-2), 3. Vitoria 5p (6-5), 4. Rijeka 4p (2-7).

GRUPA J: Apollon Limassol - Legia Varşovia 0-2 (Jodłowiec 8, Brzyski 63), Lazio Roma - AS Trabzonspor 0-0. Clasament: 1. TRABZONSPOR 14p (13-6), 2. LAZIO 12p (8-4), 3. Apollon 4p (5-10), 4. Legia 3p (2-8).

GRUPA K: Tottenham Hotspur - Anji Mahacikala 4-1 (Soldado 7, 16, 70-pen., Holtby 54 / Ewerton 44), Sheriff Tiraspol - Tromso IL 2-0 (Cadu 4, Isa 36). Clasament: 1. TOTTENHAM 18p (15-2), 2. ANJI 8p (4-7), 3. Sheriff 6p (5-6), 4. Tromso 1p (1-10).

GRUPA L: Maccabi Haïfa - Shakhter Karagandy 2-1 (Gozlan 76, Abuhazira 84 / Cañas 44-pen.), PAOK Salonic - AZ Alkmaar 2-2 (Lucas 37-pen., Pozoglou 90+4 / Lam 31, Gorter 71-pen.). Clasament: 1. ALKMAAR 12p (8-4), 2. PAOK 12p (10-6), 3. Maccabi 5p (6-9), 4. Shakhter 2p (5-10).



12
Pagina a fost generata in 0.1357 secunde