Victorie pentru Viitorul II în amicalul cu Modelu

Sport 29 Iulie 2017 / 17:18 725 accesări
Mircea Manole a marcat primul gol în amicalul Viitorul II - Înainte Modelu

Formaţia FC Viitorul II a disputat, sâmbătă, în deplasare, o partidă amicală în compania echipei Înainte Modelu. Meciul s-a disputat pe terenul formației călărășene, iar duelul dintre cele două echipe care vor evolua în sezonul 2017-2018 în Liga a 3-a s-a încheiat cu victoria constănţenilor, jucătorii antrenaţi de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă câştigând cu scorul de 3-1, la pauză 2-0. Pentru Viitorul II au înscris Mircea Manole, în minutul 24, Cristian Ene, în minutul 29, și Jallow Momodou, în minutul 57, golul de onoare al gazdelor fiind reușit de Alex Burlacu, în minutul 56.

Au evoluat pentru FC Viitorul II: Dur-Bozoancă (46 Murariu) - Căpușă, Leca (60 Acasandrei), Piciu (46 Boboc), Rusu (46 Neciu) - B. Vasile (46 M. Ene), Kofi (46 Polanco), Neniță (46 Pațurcă) - Manole (65 Drăguș), C. Ene, Drăguș (46 Momodou).

Dacă americanii Jallow Momodou (de origine gambiană) și Twumasi Kofi (de origine ghaneză) sunt de mai mult timp în pregătiri cu echipa a doua a Viitorului, pentru echipa constănțeană au mai evoluat sâmbătă doi noi jucători: americanul David Polanco (de origine columbiană) și Paul Pațurcă (ultima oară la Viitorul Domnești).