Victorie spectaculoasă pentru CS Năvodari

În Divizia Națională de rugby

Sport 18 Mai 2015 / 00:00 797 accesări

Echipa de rugby CS Năvodari a obținut, sâmbătă, a cincea victorie consecutivă în Divizia Națională de seniori. În meciul disputat pe teren propriu cu CSM Bucovina Suceava, jucătorii antrenați de Cristian Husea și Cornel Suciu au revenit spectaculos în repriza a doua, câștigând cu scorul de 32-9, la pauză 0-9, și au obținut și punctul bonus. Pentru formația din Năvodari au punctat Grigoraș - două eseuri, Dumitru și Perju - câte un eseu, Trandafir - trei transformări și două lovituri de pedeapsă. În etapa viitoare, CS Năvodari va juca la Galați. CS Năvodari continuă să se afle în fruntea clasamentului, la egalitate de puncte, 30, cu RC Bârlad.

În Divizia A de rugby, în etapa a doua, echipele dobrogene au pierdut partidele disputate pe teren propriu: CSRTM Callatis Mangalia - CS Metrorex Bucureşti 7-38 și RCJ Farul Constanța - CS Sportul Studențesc Bucureşti 13-36. În etapa viitoare, Callatis și RCJ Farul vor înfrunta, în deplasare, pe Sportul Studențesc, respectiv CS Mănăștur.