Festival de goluri în partida SSC Farul - Voința Valu lui Traian

Sport 29 Aprilie 2017 / 16:40 2038 accesări
Atacantul Alin Mazilu este autorul golului cu numărul 100 reuşit de SSS Farul în actualul campionat

SSC Farul Constanţa, liderul Ligii a IV-a la fotbal, a obţinut o victorie la scor în disputa cu Voința Valu lui Traian, din etapa a 27-a, fiind marcate unsprezece goluri în meciul desfăşurat sâmbătă după amiază, pe terenul „Voința” din Complexul Sportiv „Badea Cârțan” din Constanţa. Partida a fost onorată de multipla campioană olimpică, mondială şi europeană Cătălina Ponor, gimnasta legitimată la Clubul Sportiv Farul Constanţa fiind invitata echipei de fotbal pentru a da lovitura de start a meciului.

Jucătorii antrenaţi de Ion Barbu şi Gică Mina au controlat întâlnirea, chiar dacă oaspeţii au deschis scorul în minutul 4, şi s-au impus cu scorul de 9-2, la pauză 5-1, golurile fiind înscrise de Alex Grigoraş, în minutele 12 şi 83, Alin Mazilu, în minutele 19, 26 şi 44, Vlad Suciu, în minutul 37, Lucian Galben, autogol, în minutul 46, Abibula, în minutul 62, şi Şicu, în minutul 85, pentru SSC Farul, respectiv Nagy-Toth, în minutul 4, şi Mustafa Dogan, în minutul 50, pentru Voința Valu lui Traian.

Au evoluat pentru SSC Farul: Vl. Neagu - Niţescu (61 Ţăranu), Răvoiu, Bumbac - Al. Grigoraş, Vl. Suciu, Ochia (30 Abibula), I. Florea (70 Meleandră), Şicu - Mazilu (46 Măgureanu), D. Zaharia.

SSC Farul a obţinut astfel al 26-lea succes din acest sezon şi a ajuns la 104 goluri marcate în actualul campionat, iar în etapa viitoare va întâlni, în deplasare, pe Unirea Topraisar.