Axiopolis a smuls un punct la Popești Leordeni

Fotbal / Liga a 3-a

Sport 31 Octombrie 2020 / 19:12 2421 accesări

Sâmbătă, în etapa a 8-a din Liga a 3-a la fotbal, în Seria a 3-a, Axiopolis Cernavodă (antrenor Tiberiu Bălan) a remizat în deplasare, la Popești Leordeni, iar FC Viitorul II Constanţa (antrenor Constantin Fălină) a pierdut pe terenul „lanternei roșii”, Recolta Gheorghe Doja.

Duelul dintre Axiopolis şi SC Popești Leordeni s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, golurile formaţiei din Cernavodă fiind marcate de Cătălin Tudorică, în minutul 80, şi Cosmin Ionică, în minutul 90+2, în timp ce pentru gazde a înscris Toma Vincene, în minutele 83 şi 84.

Recolta Gheorghe Doja a dispus de Viitorul II graţie reuşitelor lui Ionuț Cositoru, din minutul 2, şi Valentin Toma, din minutul 83, din penalty.

Celelalte rezultate ale etapei: CSM Oltenița - CS Afumați 2-7 şi Înainte Modelu - Agricola Borcea 2-4.

Meciul dintre Gloria Albești (antrenor Ionel Melenco) şi Mostiștea Ulmu a fost amânat pentru 11 noiembrie.

Clasament: 1. Afumaţi 21p (golaveraj: 20-3), 2. CERNAVODĂ 14p (22-14), 3. Ulmu 14p (14-6), 4. Modelu 12p (19-10), 5. Popeşti-Leordeni 11p (11-10), 6. FC VIITORUL II 10p (14-16), 7. ALBEŞTI 6p (10-12), 8. Olteniţa 4p (9-22), 9. Borcea 6p (15-21), 10. Gheorghe Doja 6p (6-26).