BC Athletic a cedat la Voluntari

Baschet masculin / Liga Naţională, Grupa B

Sport 09 Decembrie 2018 / 14:23 411 accesări
Sursa foto: Facebook Baschet Club Athletic Constanta

Formaţia Baschet Club Athletic Constanţa a suferit a cincea înfrângere din actualul campionat, sâmbătă seară, în Sala „Gabriela Szabo” din Voluntari, în etapa a şaptea a Ligii Naţionale de baschet masculin, Grupa B. Baschetbaliştii antrenaţi de Alexandru Olteanu, Bogdan Ivanovici, Vladimir Mihai și Vasile Pașca au pierdut cu scorul de 69-76, la pauză 28-36, întâlnirea cu echipa CSO Voluntari. Scorul pe sferturi în meciul CSO - BC Athletic: 18-14, 18-14, 20-24, 20-17.

Pentru formaţia constănţeană au marcat Andrei Oprean 17 puncte, Daniel Mâinea 14p, Alin Andrieş 11p, Samuel Berkelund 9p, Brandon McLean 6p, aflat la debutul în echipa constănţeană, Adrian Trandafir 6p, Alexandru Unitu 3p şi Brandon Lockhart 3p. La BC Athletic nu a putut evolua Deondre Ray.

Următorul meci pentru BC Athletic este programat pe teren propriu, în Sala Sporturilor din Constanţa, sâmbătă, 15 decembrie, cu CS Municipal Mediaş.