BC Athletic a pierdut la Miercurea Ciuc

Baschet masculin / Liga Naţională

Sport 08 Decembrie 2019 / 09:29 521 accesări

În etapa a 9-a din Liga Naţională de baschet masculin, Grupa B, formaţia BC Athletic Constanța a pierdut, sâmbătă seară, în deplasare, meciul cu CSM Miercurea Ciuc. Baschetbaliştii pregătiţi de Alexandru Olteanu şi Bogdan Ivanovici au avut două puncte avantaj la pauză, scor 26-24, dar gazdele s-au impus în final cu scorul de 65-58.

Scorul pe sferturi în meciul Miercurea Ciuc - BC Athletic: 9-12, 15-14, 18-13, 23-19.

Pentru „Gladiatorii din Tomis” au înscris Darian Bryant 13 puncte, Kyle Kilgore 10p, Adrian Trandafir 8p, Andrei Oprean 7p, Rahsaan Williams 6p, Sergiu Ursu 5p, Cristian Mâinea 5p şi Georgian Păun 4p. Au mai jucat Affia Ambadiang şi Victor Dudaş.

În următoarea etapă, BC Athletic va juca pe teren propriu, în Sala Sporturilor, sâmbătă, 14 decembrie, cu CSM Tg. Jiu.