Callatis a smuls remiza in extremis

Fotbal / Liga a III-a, Seria a 2-a, etapa a 4-a: ACS CALLATIS 2012 MANGALIA - ACS ÎNAINTE MODELU 2-2

Sport 22 Septembrie 2014 / 00:00 513 accesări

Sâmbătă, la Mangalia, ACS Callatis 2012 a primit vizita călărășenilor de la ACS Înainte Modelu, într-o partidă contând pentru Liga a III-a la fotbal, Seria a 2-a, etapa a patra. Meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2, cu gazdele egalând în ultimul minut din timpul regulamentar de joc, prin Doicaru! Modelu a trecut în avantaj după doar 10 minute de joc, iar Calagi a egalat la cinci minute după începerea reprizei a doua. Nicodim, în minutul 86, părea să ducă toate punctele pe malul Dunării, însă veteranul grupării mangaliote a stabilit scorul final în minutul 90! Rezultatele complete ale etapei a 4-a din Seria a 2-a: Metaloglobus Bucureşti - Metalosport Galați 1-0; Dunărea Călăraşi - Delta Dobrogea Tulcea 1-2; Dinamo II București - CS Tunari 3-4; ACS Callatis 2012 Mangalia - ACS Înainte Modelu 2-2 (Calagi 50, Doicaru 90 - V. Gheorghe 10-pen, Nicodim 86); Juventus Bucureşti - Gloria Popești-Leordeni 2-1; Viitorul Axintele - Oțelul II Galaţi 2-0; Voința Snagov - Viitorul Domneşti 5-1. Clasament Seria a 2-a: 1. Juventus Bucureşti 12p (golaveraj 12-1); 2. Viitorul Axintele 10p (9-4); 3. Dunărea Călăraşi 9p (11-3); 4. Delta Dobrogea Tulcea 7p (6-8); 5. Dinamo II București 6p (9-8); 6. Voința Snagov 6p (7-8); 7. CS Tunari 6p (10-12); 8. ACS Înainte Modelu 5p (9-7); 9. ACS CALLATIS 2012 MANGALIA 5p (6-5); 10. Gloria Popești-Leordeni 4p (5-7); 11. Metaloglobus Bucureşti 4p (4-6); 12. Metalosport Galați 3p (3-8); 13. Oțelul II Galaţi 3p (1-6); 14. Viitorul Domneşti 0p (3-12).