CFR Cluj, victorie în ceaţă

Fotbal / Liga I, etapa a 16-a

Sport 08 Decembrie 2009 / 00:00 438 accesări

Meciul de ieri, de la Mioveni, dintre Internaţional Curtea de Argeş - CFR Cluj, câştigat de oaspeţi, cu 1-0 (Alcantara 78), a fost întrerupt timp de aproximativ 20 de minute din cauza ceţii. Arbitrul Victor Berbecaru a trimis fotbaliştii la vestiare, iar după câteva minute ceaţa s-a mai rispit, jocul putând fi reluat. La Craiova, Universitatea a cedat în final în disputa cu Steaua, scor 1-2 (Prepeliţă 15 / Kapetanos 4, Szekely 90+3), Szekely devenind, din nou, salvatorul lui Mihai Stoichiţă. În fruntea clasamentului, patru echipe, FC Timişoara, CFR Cluj, Unirea Urziceni şi Steaua, sunt acum la egalitate de puncte, 31, departajate de golaveraj. Astăzi va avea loc ultimul joc al rundei: Astra Ploieşti - Dinamo Bucureşti (ora 20.00, Digi Sport).

Rezultate - vineri: Ceahlăul Piatra Neamţ - Unirea Urziceni 2-3 (Ibrahim 29, Fabron 36 / Semedo 31, Onofraş 54, Brandan 86-pen.); sâmbătă: Poli Iaşi - Gloria Bistriţa 0-0, Rapid Bucureşti - FC Braşov 2-1 (Al. Ioniţă 23, Şt. Grigorie 66 / I. Voicu 67); duminică: Unirea Alba Iulia - Gaz Metan Mediaş 0-0, FC Vaslui - Oţelul Galaţi 1-1 (Burdujan 39 / Sîrghi 4), FC Timişoara - Pandurii Tg. Jiu 1-0 (G. Bucur 11); luni: Internaţional Curtea de Argeş - CFR Cluj 0-1 (Alcantara 78), U. Craiova - Steaua Bucureşti 1-2 (Prepeliţă 15 / Kapetanos 4, Szekely 90+3).