CS Năvodari vine de la Belgrad cu trofeul turneului de rugby în 7

Sport 18 Iunie 2018 / 09:03 863 accesări
CS Năvodari a obţinut şapte victorii în Serbia (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Navodari - rugby)

Formaţia CS Năvodari a câştigat, duminică, turneul de rugby în 7 „Belgrad Winner Tournament 2018”, competiţie la care au participat în acest an 15 echipe. CS Năvodari a reuşit victorii pe linie la Belgrad: 24-0 cu Partizan Belgrad, 24-10 cu Vojvodina Novi Sad, 19-12 cu Heriot’s Scotland, 22-21 cu RC Galaţi, 26-21 (5-19) cu Serbia 7’s, 50-0 cu Vrsac şi 40-0 cu Zlin (Cehia). La a cincea participare, după mai multe clasări pe podium, CS Năvodari a obţinut pentru prima oară trofeul la finalul turneului.