FC Farul, eliminată de Bănel Nicoliţă

Fotbal / Cupa României

Sport 11 Septembrie 2019 / 19:06 1445 accesări

Jucătorii de la FC Farul Constanţa au produs una dintre surprizele negative din turul al patrulea al Cupei României la fotbal, cedând miercuri, la Făurei, pe terenul unei echipe din Liga a 3-a. Formaţia condusă de Bănel Nicoliţă, CS Făurei, s-a impus cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de Stelian Nicoliţă, în minutul 44, şi Florin Bălan, în minutul 55, golul Farului fiind înscris de Antonio Cruceru, în minutul 17. O înfrângere ruşinoasă pentru echipa pregătită de Ianis Zicu şi Daniel Florea, eliminarea din duelul cu o formaţie din eşalonul al treilea fiind greu de pronosticat înaintea confruntării.

„Înfrângere neașteptată pentru Farul! Aventura în această ediție a Cupei României s-a încheiat!”, a fost mesajul postat pe pagina oficială de Facebook FC Farul Constanţa.

Au evoluat pentru Farul: Cr. Andrei - R. Zamfir, P. Antoche (cpt.), Cană, D. Panait (46 Carabela) - D. Toma, M. Doumbia, A. Cruceru (53 Greu) - Băciuţ, D. Halep, Hordouan (64 Nicola).