FC Farul, la patru puncte de locul 3

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal / Liga a 2-a, etapa a 22-a FC Farul, la patru puncte de locul 3
Sport 26 Februarie 2020 / 09:32 887 accesări 0 comentarii
Jucătorii Farului vor evolua sâmbătă, la Ploieşti

Jucătorii Farului vor evolua sâmbătă, la Ploieşti

S-a încheiat etapa a 22-a din Liga a 2-a la fotbal, în ultimele două meciuri UTA câştigând la scor, în deplasare, la Miercurea Ciuc, iar Rapid Bucureşti a remizat pe teren propriu, în partida disputată la Voluntari, cu Turris Oltul Tr. Măgurele.

Învingătoarea în confruntarea cu Concordia Chiajna, desfăşurată la Constanţa, cu scorul de 3-1 (A Cruceru 7-pen., 14-pen., 58 / St. Cucu 90), FC Farul este acum la patru puncte de poziţia a treia, care asigură prezenţa la baraj. În etapa viitoare, jucătorii pregătiţi de Ianis Zicu şi Daniel Florea vor întâlni, în deplasare, formaţia Petrolul Ploieşti, meciul fiind programat sâmbătă, 29 februarie, de la ora 13.00 (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look Sport).

Rezultate - luni, 24 februarie: FK Csikszereda - UTA Arad 0-6; marţi, 25 februarie: Rapid Bucureşti - Turris Oltul Tr. Măgurele 0-0.

Clasament: 1. UTA 44p, 21 jocuri (golaveraj: 43-13), 2. Mioveni 37p, 21j (35-21), 3. Rapid 36p, 21j (32-19), 4. FC Argeş 34p, 21j (29-24), 5. Petrolul 34p, 21j (21-19), 6. Turnu Măgurele 33p, 20j (33-24), 7. FC FARUL 32p, 21j (27-19), 8. ASU Poli 31p, 20j (19-10), 9. Buzău 31p, 21j (33-25), 10. Metaloglobus 31p, 21j (23-19), 11. Viitorul Pandurii 30p, 21j (28-27), 12. Călărași 27p, 21j (26-28), 13. Ripensia 27p, 21j (27-30), 14. U. Cluj 26p, 21j (26-22), 15. Csikszereda 22p, 21j (15-29), 16. Chiajna 21p, 20j (17-27), 17. Reșița 18p, 20j (25-34), 18. Snagov 9p, 21j (18-55), 19. Pandurii 8p, 20j (9-41).

Iată cum se prezintă programul etapei a 23-a -

Sâmbătă, 29 februarie, ora 11.00:

Dunărea Călăraşi - FK Csikszereda

UTA Arad - Ripensia Timişoara (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look Sport)

Viitorul Pandurii Tg. Jiu - Pandurii Tg. Jiu

Turris Oltul Turnu Măgurele - Concordia Chiajna

Sâmbătă, 29 februarie, ora 13.00:

Petrolul Ploieşti - FC Farul Constanţa (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look Sport)

Duminică, 1 martie, ora 11.00:

ASU Politehnica Timişoara - Rapid Bucureşti (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look Sport)

Duminică, 1 martie, ora 13.30:

Campionii FC Argeş - CS Mioveni (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look Sport)

Duminică, 1 martie, ora 17.00:

SCM Gloria Buzău - Universitatea Cluj

Partida Metaloglobus Bucureşti - Sportul Snagov nu se va disputa.

CSM Reşiţa va sta în această etapă.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1662 secunde