Gloria Albeşti, înfrângere surprinzătoare pe teren propriu

Fotbal / Liga a 3-a, etapa a 7-a

Sport 24 Octombrie 2020 / 19:41 2151 accesări
Gloria Albeşti a cedat în duelul cu ocupanta ultimului loc în clasament (sursa foto: Facebook CS Gloria Albesti)

În etapa a 7-a a Ligii a 3-a la fotbal, în Seria a 3-a, Gloria Albeşti (antrenor Ionel Melenco) a întâlnit sâmbătă, pe teren propriu, ultima clasată, Recolta Gheorghe Doja. Suprinzător, oaspeţii s-au impus cu scorul de 1-0, golul victoriei fiind marcat în repriza a doua, în minutul 55, de Cositoru. Tot sâmbătă a mai avut loc întâlnirea Mostiştea Ulmu - SC Popeşti-Leordeni, scor 2-0.

Celelalte trei meciuri din această etapă nu s-au disputat, din cauza depistării pozitive a mai multor jucători la Covid-19. Partidele Axiopolis Cernavodă (antrenor Tiberiu Bălan) - Înainte Modelu, CS Afumați - FC Viitorul II Constanţa (antrenor Constantin Fălină) şi Agricola Borcea - CSM Olteniţa au fost reprogramate pentru data de 4 noiembrie, de la ora 14.00.

Miercuri, 28 octombrie, de la ora 15.00, pe terenul sintetic din Complexul Sportiv al Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” de la Ovidiu, va avea loc şi restanţa dintre FC Viitorul II Constanţa şi Agricola Borcea, din etapa a 6-a.

Clasament: 1. Afumaţi 18p (golaveraj: 13-1), 2. Ulmu 14p (14-6), 3. CERNAVODĂ 13p (20-12), 4. Modelu 12p (17-6), 5. Popeşti-Leordeni 10p (9-8), 6. FC VIITORUL II 7p (7-10), 7. ALBEŞTI 6p (10-12), 8. Olteniţa 4p (7-15), 9. Borcea 3p (7-12), 10. Gheorghe Doja 3p (4-26).