Liga 1 a Campionatului Judeţean de minifotbal Constanţa continuă cu play-off şi play-out

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Liga 1 a Campionatului Judeţean de minifotbal Constanţa continuă cu play-off şi play-out
Sport 04 Mai 2019 / 09:14 354 accesări 0 comentarii
AS Wolf 2015 (echipament albastru) a învins ocupanta locului secund, Squadra Viola (sursa foto: Campionatul de minifotbal Atletic Club)

AS Wolf 2015 (echipament albastru) a învins ocupanta locului secund, Squadra Viola (sursa foto: Campionatul de minifotbal Atletic Club)

Ultimele două etape din sezonul regulat al Ligii 1 din Campionatul Judeţean de minifotbal Constanţa, a stabilit ultimele două formaţii calificate în play-off, AS Wolf 2015 şi CERT Team.

Rezultatele partidelor din Liga 1 - etapa a 29-a: FC Făgetului - Trocadero 1-10, I.P.A.5 Constanţa - Soveja 6-5, TTS Operator - Inter Palas 0-3, AS Wolf 2015 - Squadra Viola 6-3, CERT Team - United Constanţa 6-4, AG Constanţa - Arsenal Inel II 4-6, Chimpex - GSM Service 0-3, Midia - Triumf 3-0.

Etapa a 30-a: Squadra Viola - FC Făgetului 5-3, Trocadero - AG Constanţa 9-4, Soveja - TTS Operator 7-4, Inter Palas - Midia 9-2, United Constanţa - AS Wolf 2015 6-6, GSM Service - I.P.A. 5 Constanţa 10-2, Arsenal Inel II - Chimpex 3-0, Triumf - CERT Team 0-3.

Într-o restanţă din etapa a 23-a, Midia - TTS Operator 3-0.

Clasament Liga 1: 1. INTER PALAS 85p (golaveraj: 170-79), 2. Squadra Viola 70p (172-72), 3. Arsenal Inel II 70p (177-110), 4. Trocadero 69p (171-72), 5. Soveja 57p (132-110), 6. GSM Service 54p (134-115), 7. AS Wolf 2015 41p (113-130), 8. CERT Team 40p (104-108), 9. United Constanţa 39p (125-143), 10. I.P.A. 5 Constanţa 33p (76-115), 11. Midia 32p (106-127), 12. Triumf 23p (57-103), 13. FC Făgetului 21p (96-173), 14. AG Constanţa 20p (90-142), 15. TTS Operator 19p (83-140), 16. Chimpex 17p (53-120).

Programul meciurilor din prima etapă din play-off - duminică, 5 mai, ora 18.30: Squadra Viola - AS Wolf 2015, ora 19.15: Inter Palas - CERT Team, ora 20.00: Trocadero - Soveja, ora 20.45: Arsenal Inel II - GSM Service.

Programul întâlnirilor din prima etapă din play-out - duminică, 5 mai, ora 17.00: Midia - TTS Operator, ora 17.45: FC Făgetului - AG Constanţa, ora 20.00: I.P.A. 5 Constanţa - United Constanţa.

În play-off şi play-out se va pleca de la punctajul acumulat în timpul sezonului regulat.

STORE A PIERDUT DUELUL PENTRU PODIUM ÎN LIGA A 2-A

Rezultatele partidelor din Liga a 2-a - etapa a treia din play-out: Fotbal Club Viile Noi - FC Dacia 13-5, Alera Sport - Atletic Tomis 3-3, Youngs Team - Red Team 0-3, Store - Juventus 0-6, Phoenix - Comdata 3-2.

Programul meciurilor din etapa a patra din play-out - duminică, 5 mai, ora 16.00: Comdata - Fotbal Club Viile Noi, ora 16.45: Red Team - Phoenix, ora 17.30: Juventus - Youngs Team, ora 18.15: FC Dacia - Alera Sport. Întâlnirea Atletic Tomis - Store a fost amânată.

Clasament Liga a 2-a: 1. FC Viile Noi 68p (golaveraj: 26-7), 2. Phoenix 68p (8-3), 3. Juventus 57p (9-5), 4. Store 54p (12-15), 5. Youngs Team 52p (4-10), 6. Comdata 46p (10-7), 7. Red Team 44p (14-12), 8. FC Dacia 37p (8-18), 9. Alera Sport 36p (4-12), 10. Atletic Tomis 34p (4-10).

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.2412 secunde