Programul de duminică la FIBA 3x3 Europe Cup

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Baschet / Turneu de calificare

Programul de duminică la FIBA 3x3 Europe Cup

Sport 01 Iulie 2018 / 08:25 655 accesări
Primul meci de duminică va stabili învingătoarea în disputa România - Rusia

Primul meci de duminică va stabili învingătoarea în disputa România - Rusia

Organizatorii turneului de calificare FIBA 3x3 Europe Cup de la Mamaia au anunţat programul meciurilor de duminică, 1 iulie, din Piaţeta Perla, acolo unde pe terenul special amenajat, cu speranţa că ploaia nu va mai strica socotelile celor implicaţi în desfăşurarea acestui turneu, lucrurile vor decurge conform planificării.

De la ora 10.00, primul duel va fi continuarea întâlnirii feminine dintre România (Gabriela Mărginean, Sonia Ursu, Anca Stoenescu şi Gabriela Irimia) şi Rusia, din Grupa B, baschetbalistele tricolore urmând să mai înfrunte Austria (ora 11.45) şi Belgia (ora 13.30).

La masculin, în Grupa C, România (Amedeo Casale, Vlad Cobzaru, Marius Ciotlăuş si Vlad Dumitrescu) va întâlni Suedia (ora 10.40) şi Bosnia & Herţegovina (ora 14.10).

Programul partidelor de duminică, 1 iulie -

ora 10.00: Rusia - ROMÂNIA (Grupa B, feminin) - meci întrerupt la scorul de 6-5 în favoarea României

ora 10.20: Serbia - Lituania (Grupa A, masculin)

ora 10.40: ROMÂNIA - Suedia (Grupa C, masculin)

ora 11.00: Lituania - Slovacia (Grupa A, feminin)

ora 11.25: Belgia - Rusia (Grupa B, feminin)

ora 11.45: ROMÂNIA - Austria (Grupa B, feminin)

ora 12.05: Germania - Croaţia (Grupa D, masculin)

ora 12.25: Polonia - Spania (Grupa B, masculin)

ora 12.45: Olanda - Elveţia (Grupa A, feminin)

ora 13.10: Rusia - Austria (Grupa B, feminin)

ora 13.30: ROMÂNIA - Belgia (Grupa B, feminin)

ora 13.50: Serbia - Georgia (Grupa A, masculin)

ora 14.10: ROMÂNIA - Bosnia & Herţegovina (Grupa C, masculin)

ora 14.35: Slovacia - Israel (Grupa A, feminin)

ora 14.55: Lituania -.Olanda (Grupa A, feminin)

ora 15.10: Israel - Elveţia (Grupa A, feminin)

PAUZĂ

ora 17.30: Sfert de finală masculin

ora 17.50: Semifinală feminin

ora 18.20: Sfert de finală masculin

ora 18.50: Semifinală feminin

ora 19.20: Sfert de finală masculin

ora 19.50: Sfert de finală masculin

ora 20.10: SLAM DUNK SHOW - Guy Dupuy & Jonathan Clark

DACĂ VA FI NECESAR

ora 20.40: finală feminin

ora 21.00: meci pentru locul 5 masculin

ora 21.20: meci pentru locul 5 masculin

ora 21.40: finala pentru locul 5 masculin



12
Pagina a fost generata in 0.3372 secunde