Programul partidelor din etapa a doua a fazei grupelor din UEL

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal internaţional / UEFA Europa League

Programul partidelor din etapa a doua a fazei grupelor din UEL

Sport 29 Octombrie 2020 / 00:26 244 accesări

Confruntările din etapa a doua a fazei grupelor din UEFA Europa League, programate joi seară, anunţă dueluri atractive, care vor fi urmărite, cu siguranţă, cu interes, de iubitorii fotbalului.

ORA 19.55 -

GRUPA G: Zorya Luhansk - Sporting Braga şi AEK Atena - Leicester City.

Clasament: 1-2. Leicester şi Braga 3p (golaveraj: 3-0), 3-4. Zorya şi AEK 0p (0-3).

GRUPA H: AC Milan - Sparta Praga şi OSC Lille - Celtic Glasgow.

Clasament: 1. Lille 3p (4-1), 2. Milan 3p (3-1), 3. Celtic 0p (1-3), 4. Sparta 0p (1-4).

GRUPA I: Sivasspor - Maccabi Tel-Aviv şi FK Qarabag - CF Villarreal.

Clasament: 1. Villarreal 3p (5-3), 2. Maccabi 3p (1-0), 3. Qarabag 0p (0-1), 4. Sivasspor 0p (3-5).

GRUPA J: Antwerp - Tottenham Hotspur şi LASK Linz - Ludogorets Razgrad.

Clasament: 1. Tottenham 3p (3-0), 2. Antwerp 3p (2-1), 3. Ludogorets 0p (1-2), 4. Linz 0p (0-3).

GRUPA K: Feyenoord Rotterdam - Wolfsberger AC şi CSKA Moscova - Dinamo Zagreb.

Clasament: 1-2. CSKA şi Wolfsberger 1p (1-1), 3-4. Dinamo şi Feyenoord 1p (0-0).

GRUPA L: Steaua Roșie Belgrad - Slovan Liberec şi KAA Gent - Hoffenheim.

Clasament: 1. Hoffenheim 3p (2-0), 2. Slovan 3p (1-0), 3. Gent 0p (0-1), 4. Steaua Roșie 0p (0-2).

ORA 22.00 -

GRUPA A: CFR Cluj - Young Boys Berna şi AS Roma - CSKA Sofia.

Clasament: 1. CFR 3p (golaveraj: 2-0), 2. Roma 3p (2-1), 3. Young Boys 0p (1-2), 4. CSKA 0p (0-2).

GRUPA B: Arsenal Londra - Dundalk şi Molde - Rapid Viena.

Clasament: 1-2. Molde şi Arsenal 3p (2-1), 3-4. Dundalk şi Rapid 0p (1-2).

GRUPA C: Slavia Praga - Bayer Leverkusen şi Nice - Hapoel Beer Sheva.

Clasament: 1. Leverkusen 3p (6-2), 2. Hapoel 3p (3-1), 3. Slavia 0p (1-3), 4. Nice 0p (2-6).

GRUPA D: Benfica Lisabona - Standard Liege şi Rangers FC - Lech Poznan.

Clasament: 1. Benfica 3p (4-2), 2. Rangers 3p (2-0), 3. Lech 0p (2-4), 4. Standard 0p (0-2).

GRUPA E: Omonia Nicosia - PSV Eindhoven şi Granada - PAOK Salonic.

Clasament: 1. Granada 3p (2-1), 2-3. Omonia şi PAOK 1p (1-1), 4. PSV 0p (1-2).

GRUPA F: Real Sociedad - SSC Napoli şi AZ Alkmaar - NK Rijeka.

Clasament: 1-2. Real şi Alkmaar 3p (1-0), 3-4. Napoli şi Rijeka 0p (1-2).

Meciurile pot fi urmărite la Digi Sport, Telekom Sport şi Look.



12
Pagina a fost generata in 0.4522 secunde