Real Betis, cu Toşca integralist, s-a impus în deplasarea de la Malaga

Fotbal / Primera Division

Sport 01 Martie 2017 / 14:37 600 accesări
Sanabria a înscris golul victoriei pentru Betis

Formaţia Real Betis Sevilla, cu fundaşul Alin Toşca integralist, a câştigat marţi seară, în deplasare, partida cu Malaga, cu scorul de 2-1, în etapa a 25-a din campionatul Spaniei. Gazdele au deschis scorul în minutul 39, după o eroare a lui Alin Toşca. Internaţionalul român a încercat să paseze către propriul portar, dar a făcut-o mult prea încet, iar Pablo Fornals a interceptat mingea şi a marcat. În repriza a doua, oaspeţii şi-au revenit şi au întors rezultatul. Jonas Martin a egalat în minutul 48, iar Sanabria a adus victoria pentru Real Betis cu un sfert de oră înainte de finalul confruntării.

Au evoluat - Malaga (antrenor Marcelo Romero): Kameni - M. Torres, Hernandez, Demichelis, Carlos - Camacho, Rodriguez (76 En Nesiry) - Keko (57 Jony), Fornals, Castro (66 Ontiveros) - Charles; Betis (antrenor Victor Sanchez): Adan - Navarro (80 Cejudo), G. Cabrera, Pezzella, Toşca, M. Sanchez - Brasanac, Pardo (71 Alegria), Martin, Gutierrez (46 Ceballos) - Sanabria.

În urma acestui rezultat, Real Betis se află pe locul 14, cu 27 de puncte. Malaga este clasată cu o poziţie mai jos, cu 26 de puncte. Prima echipă aflată pe loc retrogradabil este Sporting Gijon, cu 17 puncte.