Real Madrid a înregistrat a patra remiză consecutivă în toate competiţiile

02 Octombrie 2016 / 21:31 381 accesări

Real Madrid, echipa antrenată de francezul Zinedine Zidane, a remizat, duminică, scor 1-1, în meciul disputat pe teren propriu cu Eibar, în etapa a şaptea din campionatul spaniol, şi a ajuns la al patrulea rezultat de egalitate consecutiv în toate competiţiile.

Golurile partidei au fost marcate de Gareth Bale, în minutul 17, respectiv Fran Rico, în minutul şase.

În urma acestui rezultat, formaţia de pe Santiago Bernabeu se află, încă, pe prima poziţie în clasamentul din La Liga, la egalitate cu Atletico Madrid, dar doar până la meciul Barcelonei cu Celta Vigo, programat tot duminică, de la ora 21:45. Este al patrulea rezultat de egalitate consecutiv pentru fotbaliştii lui Zidane în toate competiţiile, care au mai remizat cu Villarreal (1-1), Las Palmas (2-2) şi Borussia Dortmund (2-2) în Liga Campionilor.

După pauza pricinuită de meciurile echipelor naţionale, Real Madrid va întâlni Betis Sevilla în etapa a opta din La Liga, în deplasare. Meciul este programat sâmbătă, 15 octombrie, de la ora 21:45.