România, şase medalii la Campionatele Balcanice de tenis de masă

Sport 05 August 2019 / 09:01 606 accesări
Podiumul probei de simplu feminin (Sursa foto: Facebook Tenis de Masa pentru Viitor - Constanta)

În perioada 31 iulie - 4 august, la Podgorica, in Muntenegru, s-a desfăşurat a 45-a ediţie a Campionatelor Balcanice de tenis de masă rezervate senioarelor şi seniorilor. În întrecerea feminină, sportivele antrenate de constănţeanca Liliana Sebe au obţinut următoarele rezultate: locul 2 la echipe (Alina şi Elena Zaharia - ambele de la CS Farul Constanţa, Tania Plăian - CSM Bistriţa), locul 2 la simplu - Tania Plăian, locul 3 la simplu - Elena Zaharia, locul 3 la dublu - Alina Zaharia.

La simplu masculin, Alexandru Manole (CS Pristavu Câmpulung) a ocupat locul al treilea. La dublu mixt, perechea formată din Alina Zaharia şi Alexandru Manole s-a clasat pe locul secund.