Se reiau partidele din cadrul Campionatului Judeţean de minifotbal

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
În weekend

Se reiau partidele din cadrul Campionatului Judeţean de minifotbal

Sport 09 Ianuarie 2020 / 10:29 614 accesări

Campionatul Judeţean de minifotbal Constanţa se va relua la sfârşitul acestei săptămâni, după pauza de iarnă, pe terenurile Bazei Sportive Atletic Club. Etapa a 16-a din Liga 1 programează o confruntare extrem de interesantă în lupta din partea superioară a clasamentului, între Squadra Viola şi AS Wolf 2015, dar şi trei dueluri foarte importante pentru poziţia a şasea, ultima care asigură prezenţa în play-off: Soveja - CERT Team, United Stars - AG Constanţa şi GSM Service - TTS Operator. Ocupanta primului loc, Arsenal Inel II, va întâlni ultima clasată, Phoenix.

Programul etapei a 16-a - duminică, 12 ianuarie - ora 16.30: Soveja - CERT Team

ora 17.15: United Stars - AG Constanţa

ora 18.00: GSM Service - TTS Operator

ora 18.45: Arsenal Inel II Constanţa - Phoenix

ora 19.30: Inter Palas - Midia

ora 20.15: Squadra Viola - AS Wolf 2015

ora 21.00: Trocadero - IPA 5 Constanţa

Sâmbătă, 11 ianuarie, sunt programate şi ultimele două restanţe - ora 19.00: TTS Operator - Soveja (etapa a 5-a); ora 19.45: Phoenix - Trocadero (etapa a 15-a).

Clasament: 1. Arsenal Inel II 40p (golaveraj: 116-48), 2. AS Wolf 2015 37p (74-37), 3. Squadra Viola 34p (73-49), 4. Inter Palas 33p (89-55), 5. Trocadero 33p (70-39), 6. Soveja 18p (58-70), 7. CERT Team 17p (64-70), 8. United Stars 17p (62-73), 9. AG Constanţa 16p (49-76), 10. TTS Operator 15p (53-61), 11. GSM Service 13p (46-62), 12. IPA 5 Constanţa 13p (33-64), 13. Midia 12p (64-90), 14. Phoenix 4p (36-93).

Şi în Liga a 2-a se anunţă câteva partide atractive, lupta pentru primele poziţii fiind deosebit de atractivă.

Programul etapei a 16-a - sâmbătă, 11 ianuarie - ora 16.45: Atletic Tomis - Macu Roşu

duminică, 12 ianuarie - ora 17.15: FC Vioddal - FC Viile Noi

ora 18.00: Tomis Constanţa - Alera Sport

ora 18.45: Prietenaşii - RCS & RDS

ora 19.30: Algida - Juventus

ora 20.15: FC. L.M.P - Nicomi Team

ora 21.00: Prietenii - Red Team

ora 21.45: 86 Air Base - FC Dacia

Sâmbătă, 11 ianuarie, sunt programate şi ultimele două restanţe - ora 17.30: FC Viile Noi - FC. L.M.P (etapa a 3-a); ora 18.15: Tomis Constanţa - FC. L.M.P (etapa a 13-a).

Clasament: 1. Red Team 41p (golaveraj: 71-34), 2. Tomis Constanţa 37p (69-31), 3. Macu Roşu 35p (81-38), 4. Prietenii 29p (68-55), 5. FC Dacia 25p (66-63), 6. 86 Air Base 24p (67-65), 7. Nicomi Team 22p (53-45), 8. Juventus 20p (49-48), 9. FC Viile Noi 19p (65-48), 10. Atletic Tomis 19p (62-61), 11. Alera Sport 17p (42-45), 12. Algida 16p (70-76), 13. RCS & RDS 15p (26-48), 14. Prietenaşii 13p (46-99), 15. FC Vioddal 12p (42-76), 16. FC. L.M.P 0p (31-75).



12
Pagina a fost generata in 0.1973 secunde