Succes clar al Farului la Călăraşi

Fotbal / Liga a 2-a

Sport 15 August 2020 / 14:29 1152 accesări

Sâmbătă, la Călăraşi, FC Farul Constanţa a disputat un meci de verificare în compania echipei locale Dunărea. Duelul celor două formaţii din Liga a 2-a s-a încheiat cu victoria clară a echipei constănţene, scor 4-0, golurile fiind înscrise de Paul Antoche, în minutul 27. Cezar Gherghiceanu, în minutele 41 și 45, și Răzvan Greu, în minutul 70.

A fost a patra partidă amicală susținută de FC Farul în perioadă de pregătire a viitorului sezon din eşalonul secund.

Au evoluat pentru FC Farul (antrenor Ianis Zicu): Agachi (60 Eșanu) - M. Leca (46 Greu), Cană (70 Carabela), V. Lică, D. Panait - Antoche (cpt.), M. Chindriș (60 Cărăruș) - Fl. Bălan (82 Pirciu), A. Cruceru, Hordouan (60 Bîrnoi) - Gherghiceanu (70 Banyoi). Alexandru Stoica și Ionuț Ursu au fost menajați, acuzând uşoare accidentări.