Ultimele necunoscute din UEFA Europa League

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal / UEFA Europa League, etapa a 6-a Ultimele necunoscute din UEFA Europa League
Sport 12 Decembrie 2019 / 08:56 236 accesări 0 comentarii

Programul partidelor de joi seară, din etapa a şasea, ultima a fazei grupelor din UEFA Europa League -

ORA 19.55 - GRUPA A: Apoel Nicosia - FC Sevilla şi Qarabag - Dudelange.

Clasament: 1. SEVILLA 15p (golaveraj: 14-2), 2. APOEL 7p (9-8), 3. Qarabag 4p (7-10), 4. Dudelange 3p (7-17).

GRUPA B: FC Copenhaga - Malmo FF şi Dynamo Kiev - Lugano.

Clasament: 1. Copenhaga 9p (5-3), 2. Malmo 8p (7-6), 3. Kiev 6p (7-6), 3. Lugano 2p (1-4).

GRUPA C: FC Basel - Trabzonspor şi Getafe - FC Krasnodar.

Clasament: 1. BASEL 10p (10-4), 2. Getafe 9p (5-4), 3. Krasnodar 9p (7-8), 4. Trabzonspor 1p (3-9).

GRUPA D: LASK Linz - Sporting Lisabona şi PSV Eindhoven - Rosenborg Trondheim.

Clasament: 1. Sporting 12p (11-4), 2. Linz 10p (8-4), 3. Eindhoven 7p (8-11), 4. Rosenborg 0p (2-10).

GRUPA E: CFR CLUJ - Celtic Glasgow şi Rennes FC - Lazio Roma.

Clasament: 1. CELTIC 13p (golaveraj: 10-4), 2. CFR 9p (4-4), 3. Lazio 6p (6-7), 4. Rennes 1p (3-8).

GRUPA F: Standard Liege - Arsenal Londra şi Eintracht Frankfurt - Vitoria Guimaraes.

Clasament: 1. Arsenal 10p (12-5), 2. Eintracht 9p (6-7), 3. Standard 7p (6-8), 4. Guimaraes 2p (4-8).

ORA 22.00 - GRUPA G: Glasgow Rangers - Young Boys Berna şi FC Porto - Feyenoord Rotterdam.

Clasament: 1. Rangers 8p (7-5), 2. Young Boys 7p (7-6), 3. Porto 7p (5-7), 4. Feyenoord 5p (5-6).

GRUPA H: Espanyol Barcelona - CSKA Moscova şi Ludogorets Razgrad - Ferencvaros Budapesta.

Clasament: 1. ESPANYOL 11p (12-3), 2. Ludogorets 7p (9-9), 3. Ferencvaros 6p (4-6), 4. Moscova 2p (2-9).

GRUPA I: VfL Wolfsburg - Saint-Etienne şi KAA Gent - Oleksandriya. Meciul de la Gent va fi arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de asistenţii Radu Ghinguleac şi Mircea Grigoriu. Rezervă va fi Marcel Bîrsan.

Clasament: 1. GENT 9p (9-6), 2. WOLFSBURG 8p (8-7), 3. Saint-Etienne 4p (6-7), 4. Oleksandriya 3p (5-8).

GRUPA J: Borussia Monchengladbach - Istanbul Başakşehir şi AS Roma - Wolfsberger AC.

Clasament: 1. Roma 8p (10-4), 2. Borussia 8p (5-7), 3. Başakşehir 7p (5-8), 4. Wolfsberger 4p (5-6).

GRUPA K: Wolverhampton Wanderers - Beşiktaş Istanbul şi Slovan Bratislava - Sporting Braga.

Clasament: 1. Braga 11p (11-7), 2. Wolverhampton 10p (7-5), 3. Slovan 4p (8-9), 4. Beşiktaş 3p (6-11).

GRUPA L: Manchester United - AZ Alkmaar şi Partizan Belgrad - FK Astana.

Clasament: 1. MANCHESTER 10p (6-2), 2. ALKMAAR 9p (15-4), 3. Partizan 5p (6-9), 4. Astana 3p (3-15).

Întâlnirile vor fi transmise în direct la Digi Sport, Telekom Sport şi Look Sport.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.1699 secunde