Handbal: Dinamo a câștigat spectaculos în deplasare cu Granollers

14 Februarie 2016 / 15:25 589 accesări

Dinamo Bucureşti a câştigat, duminică, meciul din deplasare, cu Granollers, scor 29-28 (13-20), în primul meci din Grupa A în Cupa EHF la handbal masculin, informează site-ul oficial al competiţiei.

Dinamo a fost condusă şi cu 10 goluri în prima repriză, iar la pauză, avea de recuperat şapte. Liderul din campionatul intern a revenit în partea a doua şi s-a impus cu un gol marcat de Diaw în ultimele secunde ale întâlnirii din Spania.

Şandru, cu cinci goluri, Ragot şi Asoltanei, cu câte patru, au fost cei mai buni marcatori dinamovişti.

Sole, cu şapte goluri, şi Figueras, cu cinci reuşite, s-au remarcat la spanioli.

Dinamo: Irimuş, Makaria, Grigoraş, Asoltanei 4, Băluţ 1, Câmpan 3, Diaw 3, Mironescu 1, Mocanu 1, Mousavi 3, Ragot 4, Şandru 5, Savenco, Vancea, Vrankovic 3, Zulfic.

A doua partidă din Grupa A se va disputa, duminică, între Magdeburg (Germania) şi Aalborg (Danemarca).

CSM Bucureşti a pierdut, sâmbătă, cu scorul 28-22 (14-13), în deplasare, cu Helvetia Anaitasuna (Spania) în primul meci din Grupa D a Cupei EHF la handbal masculin.