Cinci goluri înscrise în amicalul FC Viitorul U17 - Gloria Albeşti

Fotbal

Sport 08 August 2020 / 16:06 1268 accesări
Cezar Beşleagă (echipament roşu) a marcat primul gol pentru Gloria Albeşti în amicalul de sâmbătă (sursa foto: www.academiahagi.ro)

Sâmbătă dimineaţă, pe terenul nr. 4 din Complexul Sportiv al Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” de la Ovidiu, s-a disputat întâlnirea amicală dintre formaţiile FC Viitorul U17 (jucători născuți după 1 ianuarie 2004) şi CS Gloria Albești, echipă nou promovată în Liga a 3-a. Partida s-a încheiat cu victoria juniorilor, scor 3-2 (1-1).

Pentru FC Viitorul U17 au înscris Robert Băceanu, în minutul, 34 și Claudiu Pleșa, în minutele 60 şi 70, iar pentru Gloria Albești au marcat Cezar Beșleagă, în minutul 12, și Mihai Zugravu, în minutul 58.

Au evoluat următoarele formaţii - FC Viitorul U17 (antrenori: Nicolae Roșca şi Liviu Ștefan) - Repriza I: Răfăilă - Maftei (75 Maftei), Martinovic, Răducioiu, Hondorocu - Radaslavescu, Curea, Bujor - Drotz, Băceanu, Dumitre. Repriza a II-a: Bălănică - Sulițanu, Osman, Duțu, Mitu (75 Borza) - Stancu, Neicu, Caragea - Malama, Știubea (75 Mazilu), Pleșa; CS Gloria (antrenori: Ionel Melenco şi Ionuţ Ilie): Garniță - Arteni, Bîrsanel, Suflaru, Al. Boț - A. Moga, C. Ciobanu, Beşleagă, Canțur, Muzechearu - R. Pîslaru; au mai jucat: T. Halep, M. Zugravu, V. Șicu, Marian Manolache (2003), D. Simion, Busuioc şi Loloț.

CS Gloria Albești organizează selecții pentru grupele 2008, 2009, 2010 şi 2011. Relații la telefon: 0751.310.066.