CS Phoenix-Ştiinţa, înfrângere la Braşov

Baschet feminin / Liga Naţională CS Phoenix-Ştiinţa, înfrângere la Braşov
Sport 21 Noiembrie 2019 / 20:34 244 accesări 0 comentarii

Echipa feminină de baschet CS Phoenix-Știința Constanţa a pierdut, joi seară, în deplasare, întâlnirea cu Olimpia CSU Braşov, din etapa a 7-a a Ligii Naţionale, Grupa Est. Gazdele s-au impus cu scorul de 87-71, la pauză 53-33.

Scorul pe sferturi în meciul Olimpia - Phoenix-Ştiinţa: 29-12, 24-21, 14-18, 20-20.

Punctele echipei constănțene au fost înscrise de Vladinka Erak 18, Lauren Brozoski 17, Andreea Beldian 15, Donasja Scott 11, Diana Vaţi 3, Mădălina Geleriu 3, Andreea Mititelu 2 şi Katarina Matijevic 2.

Baschetbalistele pregătite de Carmin Popa și Ramona Coroamă vor susţine următoarea partidă în deplasare, la 30 noiembrie, cu ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe.

Loading...

Adaugă comentariul tău

NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.