Luptă aprigă pentru primele locuri în Liga a V-a

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean Luptă aprigă pentru primele locuri în Liga a V-a
Sport 12 Octombrie 2019 / 09:53 788 accesări 0 comentarii
CS Peştera vrea să continue parcursul perfect din actualul sezon (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Peștera)

CS Peştera vrea să continue parcursul perfect din actualul sezon (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Peștera)

Etapa a opta din Liga a V-a constănţeană programează duminică, 13 octombrie, confruntări extrem de interesante în ambele serii, în lupta pentru poziţiile fruntaşe fiind angrenate mai multe formaţii.

Programul meciurilor - SERIA NORD, ora 11.00: Dunărea Ciobanu - Victoria Mihai Viteazu

Sportul Tortoman - Dacia Mircea Vodă

Voinţa Săcele - Viitorul Hârșova

ora 14.00: CS Peştera - Viitorul Târguşor

CSO Murfatlar - Litoral Corbu

ora 16.00: Flacăra Crucea - CS Sharks Lumina (se joacă la Horia)

AS Litoral Sport 2019 Corbu - Recolta Nicolae Bălcescu

Steaua Speranţei Siliştea - Speranţa Castelu

Clasament: 1. Peştera 21p (golaveraj: 28-7), 2. Corbu 19p (24-5), 3. Săcele 13p (20-10), 4. Murfatlar 13p (20-14), 5. Siliştea 13p (17-16), 6. Nicolae Bălcescu 12p (16-14), 7. Castelu 10p (23-13), 8. Mircea Vodă 10p (17-16), 9. Târguşor 10p (16-16), 10. Crucea 9p (14-16), 11. Mihai Viteazu 7p (11-19), 12. Tortoman 7p (8-19), 13. Ciobanu 6p (16-19), 14. Lumina 6p (13-26), 15. Hârșova 4p (7-24), 16. Corbu 2019 3p (10-26).

Programul meciurilor - SERIA SUD, ora 11.00: AS Kinder Constanţa - Sport Prim Oltina (se joacă la Valu lui Traian)

Olimpia Constanţa - Avântul Comana (se joacă la Cumpăna, Complex Centenar - sintetic)

Fulgerul Chirnogeni - Unirea Topraisar

Viitorul Cobadin - Inter Ion Corvin

AS Pelinu 2016 - CS Negru Vodă (se joacă la Comana)

Danubius Rasova - FC Mereni

ora 14.00: AS Pelinu Gold 2019 - AS Viişoara

AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - CS Poseidon Limanu (teren „Voinţa” din Complexul Sportiv „Badea Cârţan” din Constanţa)

Clasament: 1. Ion Corvin 15p (golaveraj: 19-9), 2. Comana 15p (14-6), 3. Rasova 15p (20-14), 4. Cobadin 13p (26-11), 5. Oltina 13p (25-15), 6. Mereni 13p (21-15), 7. Negru Vodă 12p (20-12), 8. Viişoara 12p (18-14), 9. Olimpia 11p (15-15), 10. Pelinu Gold 2019 10p (29-10), 11. Săgeata Stejaru 2019 8p (13-22), 12. Poseidon Limanu 6p (12-20), 13. Topraisar 6p (9-31), 14. Pelinu 2016 4p (3-17), 15. AS Kinder 3p (9-17), 16. Chirnogeni 0p (5-30).

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.241 secunde