Surpriză la Harkov, în UEFA Champions League

Fotbal / Liga Campionilor, optimi de finală, manşa tur

Sport 22 Februarie 2018 / 08:34 698 accesări

Șahtior Donețk a învins, miercuri seară, la Harkov, vicecampioana Italiei, AS Roma, în manşa tur din UEFA Champions League, după ce oaspeţii au condus la pauză. Iar FC Sevilla a remizat pe teren propriu cu Manchester United, astfel că favoritele nu au obţinut victorii. Returul anunţă dueluri interesante la Roma şi Manchester, calificarea în sferturi fiind departe de a fi jucată.

Rezultatele de miercuri seară: Șahtior Donețk - AS Roma 2-1 (Ferreyra 52, Fred 71 / Cengiz Ünder 41) și FC Sevilla - Manchester United 0-0.

Tot miercuri seară s-a disputat și o partidă din manșa retur a 16-imilor de finală ale UEFA Europa League: CSKA Moscova - Steaua Roșie Belgrad 1-0 (Dzagoev 45+1) - (în tur: 0-0). Celelalte meciuri din UEL sunt programate joi seară, inclusiv meciul Lazio Roma - FCSB (ora 20.00, în direct la Pro TV şi Telekom Sport 1). În tur, FCSB s-a impus cu scorul de 1-0.