Telegraf Online - tag: Sibiu Open

Ştiri despre Sibiu Open

Olandezul Robin Haase a câștigat turneul challenger Sibiu Open
25 septembrie 2016 Olandezul Robin Haase a câștigat turneul challenger Sibiu Open

Tenismanul olandez Robin Haase a câștigat, duminică, turneul challenger Robin Haase, dotat cu premii totale de 42.500 euro, după ce l-a învins în finală pe italianul Lorenzo Giustino cu 7-6 (2), 6-2. Haase, clasat în acest moment pe locul 65 în clasamentul ATP, este cel mai bine ...

23 septembrie 2016 Adrian Ungur, eliminat în sferturile de finală la Sibiu Open de către un tenismen fără clasament ATP

Tenismenul Adrian Ungur (locul 229 în clasamentul mondial) a pierdut, vineri, cu scorul de 6-7 (4), 5-7, meciul cu germanul Tim Puetz, care nu are clasament mondial în acest moment, în sferturile de finală ale turneului challenger de la Sibiu, disputat pe zgură. Partida a durat o oră şi 51 de ...