Două scoruri de 8-0 în seria echipelor constănțene din Liga a 3-a!

SSC Farul și Axiopolis vor juca sâmbătă, în deplasare

Sport 20 Octombrie 2017 / 18:14 641 accesări
Jucătorii de la Unirea Slobozia (tricouri galbene) au egalat punctajul lui Axiopolis și SSC Farul

Vineri s-au disputat primele trei partide contând pentru etapa a 9-a din Liga a 3-a la fotbal, Seria a 2-a. Iată rezultatele înregistrate: Delta Dobrogea Tulcea - CSM Rîmnicu Sărat 1-2; FCSB II - Agricola Borcea 8-0; Sportul Chiscani - Unirea Slobozia 0-8. De remarcat că tulcenii au deschis scorul în primul minut al meciului, iar buzoienii au punctat în minutele 89 și 90+4!

Două dintre jocurile de sâmbătă sunt foarte importante în ceea ce privește ordinea primelor clasate. Asta pentru că vor fi dueluri directe între ocupantele primelor patru locuri, printre care se numără și cele două echipe din județul Constanța. Ambele vor evolua în deplasare, pe terenurile sintetice ale primelor două clasate: Axiopolis Cernavodă va fi adversara liderului Progresul 1944 Spartac București, iar SSC Farul Constanța o va întâlni pe Metalul Buzău. Ambele jocuri vor începe la ora 15.00, la fel ca partidele Înainte Modelu - Victoria Traian și CSM Oltenița - FC Voluntari II.

În clasament conduce AFC Progresul 1944 Spartac, cu 22 de puncte (golaveraj 35-7), urmată de Metalul Buzău 20p (18-5), Unirea Slobozia 19p (37-13), Axiopolis Cernavodă 19p (25-9) și SSC Farul 19p (22-12). Unirea Slobozia are un meci mai mult disputat.