Acasa | Arhiva | Contact

Sambata, 19 Aprilie 2014

Telegraf Online Constanta
SUMARUL ZILEI
TOP 5
(19 Aprilie 2014)
Radu Mazăre va fi cercetat, în continuare, în libertate. „Nu există probe!”
(1523 accesari)
Legată cu lanțuri de pat și tunsă
(1227 accesari)
FC Farul se îndreaptă către liga a treia
(1087 accesari)
Paznic bătut cu o rangă
(868 accesari)
Mitsubishi făcut scurm
(838 accesari)
ARHIVA
Alegeti o editie
Top 500 articole
INFORMATII UTILE
RECLAME
Icar Tours
NTV Online - Reporter
 
TROFEUL “TELEGRAF” LA FOTBAL ÎN SALĂ, EDIŢIA A 23-A, 2014
CLASAMENT FINAL
     
1. SĂGEATA STEJARU    
2. Municipal Constanţa    
3. CFR Constanţa    
4. Sian Image Constanţa    
     
Jucătorul turneului: Florin Săraru (Săgeata Stejaru)>
Golgheterul turneului: Adrian Raftu (SNC-Bialex Valea Dacilor) - 14 goluri
Cel mai vârstnic jucător al turneului: Vasile Bafană (Intersport-Millenium) - 66 de ani
Premiul Fair-Play: echipa Intersport-Millenium
     
DUMINICĂ, 16 MARTIE
Finala mică    
CFR Constanţa - Sian Image Constanţa 3-2 (1-1,1-1)
- după prelungiri şi lovituri de la 7 m
     

Finala mare

   
Săgeata Stejaru - Municipal Constanţa 3-2 (1-2)
     
     
SEMIFINALE
     
DUMINICĂ, 9 MARTIE
CFR Constanţa - SĂGEATA STEJARU 2-3 (2-1)
Sian Image - MUNICIPAL CONSTANŢA 1-4 (1-4)
     
     
SFERTURI DE FINALĂ
     
SÂMBĂTĂ, 8 MARTIE
CFR CONSTANŢA - FC Tomis 2012 1-0 (1-0)
SĂGEATA STEJARU - FC Constanţa 3-1 (3-1)
SIAN IMAGE - SNC-Bialex Valea Dacilor 2-1 (2-1)
MUNICIPAL - Club 29 Constanţa
după prelungiri şi lovituri de la 7 m
6-5

(3-3)
(2-2)

     
     
OPTIMI DE FINALĂ
     
SÂMBĂTĂ, 1 MARTIE
Capitol ’84 Constanţa - CFR CONSTANŢA 2-4 (0-2)
FC TOMIS 2012 - Vulturii Cazino 3-2 (1-1)
Inter Năvodari - SĂGEATA STEJARU 3-7 (1-4)
FC CONSTANŢA - Athletic Club 1973 9-1 (4-1)
SIAN IMAGE - Intermacedonia-Steaua Mării 1-0 (0-0)
SNC-BIALEX VALEA DACILOR - Cariocas 4-1 (2-1)
Perla Murfatlar - MUNICIPAL CONSTANŢA 1-2 (1-0)
CLUB 29 CONSTANŢA - FC Royal Constanţa 5-1 (3-1)
     
DUMINICĂ, 16 FEBRUARIE
Tomis-Socep - CS Mihail Kogălniceanu 4-4 (2-1)
Victoria Cumpăna - Liga Ofiţerilor 5-0 (2-0)
Obelisc Costineşti - Intersport-Millenium 8-3 (5-1)
Sian Image - SNC-Bialex Valea Dacilor 1-3 (0-1)
FC Constanţa - Portul-Eastern Clean 5-2 (1-1)
Cariocas - Perla Murfatlar 2-1 (2-1)
FC Royal - Capitol ’84 1-1 (1-1)
FC Tomis 2012 - Intermacedonia-Steaua Mării 3-1 (1-0)
Real - Săgeata Stejaru 2-4 (1-0)
Club 29 - ACS Oportun Mangalia 10-2 (3-1)
Telegraf - Municipal 3-6 (1-3)
Dinamo Spada - Macedonia Ovidiu 5-8 (2-5)
Inter Năvodari - Vulturii Cazino 2-3 (1-1)
Store - FC Amicii - la "masa verde" 0-3 (0-0)
     
DUMINICĂ, 2 FEBRUARIE
FC Tomis 2012 - Dinamo Spada 1-5 (0-3)
SNC-Bialex Valea Dacilor - CS Agigea 4-1 (1-0)
FC Amicii - ACS Oportun Mangalia 2-0 (1-0)
IMN Meconst - Portul-Eastern Clean 3-5 (1-3)
Store - Inter Năvodari 2-4 (2-3)
CFR - Sian Image 1-1 (1-1)
Club 29 - Vulturii Cazino 7-1 (4-0)
FC Royal - Săgeata Stejaru 2-2 (1-0)
Real - Obelisc Costineşti 2-3 (0-1)
Intermacedonia-Steaua Mării - Victoria Cumpăna 3-1 (0-0)
Municipal - Farul Tuzla 2-3 (1-1)
Athletic Club 1973 - Olimpia Apă Canal 4-1 (2-0)
Macedonia Ovidiu - Liga Ofiţerilor 1-3 (0-0)
     
SÂMBĂTĂ, 1 FEBRUARIE
Intersport-Millenium - Capitol'84 0-8 (0-4)
Tomis-Socep - CS Agigea 0-3 (0-1)
FC Constanţa - Perla Murfatlar 3-0 (0-0)
Farul Tuzla - Olimpia Apă Canal 6-0 (4-0)
CFR - CS Mihail Kogălniceanu - la “masa verde” 3-0 (0-0)
     
DUMINICĂ, 26 IANUARIE
Macedonia Ovidiu - Victoria Cumpăna 3-2 (2-2)
FC Tomis 2012 - Liga Ofiţerilor 5-2 (3-1)
Telegraf - Farul Tuzla - la “masa verde” 3-0 (0-0)
FC Royal - Intersport-Millenium 6-0 (4-0)
Portul-Eastern Clean - Cariocas 1-2 (0-0)
Săgeata Stejaru - Obelisc Costineşti 2-0 (1-0)
Capitol ‘84 - Real 1-2 (0-0)
Intermacedonia-Steaua Mării - Dinamo Spada 3-1 (1-0)
     
DUMINICĂ, 19 IANUARIE
FC Amicii - Inter Năvodari 4-6 (1-3)
Intersport-Millenium - Săgeata Stejaru 0-6 (0-2)
Dinamo Spada - Victoria Cumpăna 1-3 (0-0)
Telegraf - Olimpia Apă Canal 0-1 (0-1)
Intermacedonia-Steaua Mării - Liga Ofiţerilor 4-2 (2-1)
Sian Image - CS Agigea 3-1 (2-0)
Capitol ‘84 - Obelisc Costineşti 3-3 (1-1)
Vulturii Cazino - ACS Oportun Mangalia 4-0 (2-0)
FC Royal - Real 3-3 (2-1)
CFR - Tomis-Socep 5-1 (1-0)
Municipal - Athletic Club 1973 6-4 (3-1)
Cariocas - FC Constanţa 1-3 (1-2)
Club 29 - Store 13-3 (5-2)
IMN Meconst - Perla Murfatlar 0-1 (0-1)
Macedonia Ovidiu - FC Tomis 2012 1-3 (0-1)
SNC-Bialex Valea Dacilor - CS Mihail Kogălniceanu 8-5 (3-3)
     
DUMINICĂ, 12 IANUARIE
Dinamo Spada - Liga Ofiţerilor 3-1 (3-0)
FC Tomis 2012 - Victoria Cumpăna 2-2 (2-1)
FC Constanţa - IMN Meconst 5-2 (2-1)
Inter Năvodari - ACS Oportun Mangalia 4-0 (2-0)
Sian Image - CS Mihail Kogălniceanu 6-0 (3-0)
CS Agigea - CFR - la "masa verde" 0-3 (0-0)
Tomis-Socep - SNC-Bialex Valea Dacilor 1-9 (1-2)
Telegraf - Athletic Club 1973 4-4 (2-1)
Club 29 - FC Amicii 5-3 (1-0)
Vulturii Cazino - Store 2-5 (0-2)
FC Royal - Obelisc Costineşti 5-2 (2-0)
Săgeata Stejaru - Capitol ‘84 0-3 (0-1)
     
     

SÂMBĂTĂ, 11 IANUARIE

Intersport-Millenium - Real 0-6 (0-0)
Portul-Eastern Clean - Perla Murfatlar 1-4 (0-1)
CS Agigea - CS Mihail Kogălniceanu 4-2 (0-0)
Tomis-Socep - Sian Image 0-5 (0-2)
Municipal - Olimpia Apă Canal 8-0 (3-0)
Cariocas - IMN Meconst 4-1 (2-0)
Store - ACS Oportun Mangalia 2-2 (0-1)
Club 29 - Inter Năvodari 6-4 (4-0)
Vulturii Cazino - FC Amicii 2-1 (2-0)
Macedonia Ovidiu - Intermacedonia-Steaua Mării 1-2 (0-1)
Farul Tuzla - Athletic Club 1973 3-5 (1-2)
CFR - SNC-Bialex Valea Dacilor 4-3 (1-2)
     

Clasamente finale

   
Grupa A  
1. FC CONSTANŢA      4  4  0  0  16- 7     12
2. CARIOCAS 4  3  0  1   9 - 6      9
3. PERLA 4  2  0  2   8 - 6      6
---------------------------------------------------------------
4. Portul 4  1  0  3    9 -14    3
5. IMN Meconst 4  0  0  4    6 -15    0
   
Grupa B  
1. CFR    5  4  1  0  16- 5   13
2. SNC-BIALEX 5  4  0  1  27-12  12
3. SIAN IMAGE   5  3  1  1  16- 4   10
---------------------------------------------------------------
4. CS Agigea 5  2  0  3   9-12    6
5. Kogălniceanu 5  0  1  4 11-25    1
6. Tomis-Socep 5  0  1  4   6-26    1
   
Grupa C  
1. INTERMACEDONIA       5  4  0  1  13-  8  12
2. FC TOMIS 2012 5  3  1  1  14-11  10
---------------------------------------------------------------
3. Cumpăna 5  2  1  2  13- 9    7
4. Macedonia 5  2  0  3  14-15   6
5. Dinamo Spada 5  2  0  3  15-16   6
6. Liga Ofiţerilor    5  1  0  4   8-18    3
   
Grupa D  
1. SĂGEATA 5  3  1  1  14- 7  10
2. FC ROYAL 5  2  3  0  17- 8   9
3. CAPITOL ‘84         5  2  2  1  16-6    8
---------------------------------------------------------------
4. Obelisc 5  2  1  2  16 -15  7
5. Real 5  2  1  2  15 -11   7
6. Intersport 5  0  0  5   3 -34   0
   
Grupa E  
1. MUNICIPAL 4  3  0  1  22- 10  9
2. ATHLETIC 4  2  1  1  17- 14  7
---------------------------------------------------------------
3. Olimpia 4  2  0  2  5-13     6
4. Telegraf 4  1  1  2  10-11   4
5. Tuzla 4  1  0  3  7-13     3
   
Grupa F  
1. CLUB 29 5  5  0  0  41-13  15
2. VULTURII 5  3  9  2 12- 15   9
---------------------------------------------------------------
3. NĂVODARI  5  3  0  2  20-15  9
4. FC Amicii 5  2  0  3  13-13  6
5. Store 5  1  1  3  12-24  4
6. Mangalia 5  0  1  4  4-22    1
   
Clasamentul echipelor de pe locul 3  
1. Capitol ’84 3  1  2  0  7-4       5
2. Sian Image 3  1  1  1  5-5       4
3. Perla      3  1  0  2  7-6       3
4. Năvodari 3  1  0  2  12-13   3
---------------------------------------------------------------
5. Olimpia 3  1  0  2    2-12   3
6. Cumpăna      3  0  1  2    5-8     1
 

Componenţa grupelor


GRUPA A

Portul-Eastern Clean Constanţa
AS Cariocas Constanţa
FC Constanţa
IMN Meconst Constanţa
Perla Murfatlar

 

GRUPA B

CFR Constanţa
Sian Image Constanţa
CS Agigea
Socep Constanţa
SNC-Bialex Valea Dacilor
CS Mihail Kogălniceanu

 

GRUPA C

FC Tomis 2012 Constanţa
Dinamo Spada Constanţa
Macedonia Ovidiu
Intermacedonia-Steaua Mării Constanţa
Liga Ofiţerilor Constanţa
Victoria Cumpăna

 

GRUPA D

Săgeata Stejaru
Real Constanţa
Capitol ’84 Constanţa
Obelisc Costineşti
FC Royal Constanţa
Intersport-Millenium Constanţa

 

GRUPA E

Telegraf
Farul Tuzla
Municipal Constanţa
Athletic Club 1973 Constanţa
Olimpia Apă-Canal Constanţa

 

GRUPA F

Club 29 Constanţa
FC Amicii Constanţa
Store Constanţa
ACS Oportun 2012 Mangalia
Vulturii Cazino Constanţa
Inter Năvodari


LOTURILE ECHIPELOR PARTICIPANTE


GRUPA A

@ PORTUL-EASTERN CLEAN CONSTANŢA: Dinică Gabriel (anul naşterii: 1967), Lupu Doru (1967), Şimu Gabriel (1974), Foamete Adrian (1972), Foamete Cristian (1975), Zadea Marius (1973), Axinciuc Marius (1972), Năstase Gheorghe (1972), Lică Viorel (1974), Faitaş Dumitru (1967), Boşcăneanu Cătălin (1967), Munteanu Marian (1977), Dragomir Petre (1977), Ilhan Boraş (1983), Bichi Dumitru (1967), Dimitrov Ivelin (1978), Başchir Alberty (1964), Eniu Lucian (1977).

@ AS CARIOCAS CONSTANŢA: Rîmboi Claudiu (1977), Caradima Dumitru (1979), Stercu Tănase (1974), Baby Andrei (1978), Barzecu Mituş (1976), Gospodin Tolciu (1979), Bobe Ciprian (1977), Pripoi Iancu (1980), Tuzluchi Ioan (1979), Mega Costin (1978), Papazicu Nicolae (1974), Soare Virgil (1976), Arnăutu Vasile (1978), Gheorghe Florin (1978), Calaigii Sorin (1975), Frangu Iani (1976).

@ FC CONSTANŢA: Nişcu Victor (1977), Geomadin Erwin (1977), Niţă Cătălin (1976), Gheară Decebal (1978), Ştefan Liviu (1978), Alexandru Florin (1979), Croitoru Nicolae (1972), Lungu Florin (1980), Agafiţei Cătălin (1976), Şchiopu Cristian (1974), Ţeican Sorin (1973), Sârbu Dănuţ (1973), Moisescu Dan (1972), Mania Viorel (1973), Biliboacă Adrian (1971), Mirea Cătălin (1971), Stoica Laurenţiu (1969), Petcu Ştefan (1957).

@ IMN MECONST CONSTANŢA: Chirculescu George (1968), Drugă Mihai (1968), Ştefan Cristian (1973), Marin Adrian (1970), Perianu Laurenţiu (1977), Sandea Gabriel (1977), Romică Nicolae (1973), Gheorghe Mangalea (1969), Adrian Ivanciu (1971), Buzoianu Dan (1968), Caplan Ion (1977), Mustafa Marco (1976), Cioroianu Ezaru (1982), Elias Ergun (1964), Ciotic Cristian (1968).

@ PERLA MURFATLAR: Ibadula Selciuc (1970), Roată Florin (1977), Chiţa Florin (1976), Grosu Ionuţ (1979), Lefter Ionuţ (1979), Vintilă Florin (1969), Dună Stelian (1977), Gheorghe Mircea (1977), Piron Daniel (1980), Florea Daniel (1974), Murguleţ Cornel (1978), Iacub Timur (1978), Ştefan Constantin (1961), Luca Augustin (1976), Vlaicu Florin (1968), Crişan Sorin (1976), Neagu Laurenţiu (1976), Mocănaşu Gabriel (1975), Postică Lucian (1971), Tismănaru Iulian (1972).

GRUPA B

@ CFR CONSTANŢA: Nicolae Daniel (1976), Paraschiv Adrian (1972), Tomescu George (1979), Moraru Nicolae (1977), Micu Mirel Daniel (1975), Stanciu Marian (1975), Rotaru Nicolae (1976), Baltă Cristian (1978), Manea Marius (1979), Bărăitaru Iulian (1971), Arău Cristian (1978), Ilhan Normambet (1979), Sefa Herchin (1976), Ştefan Iuliu Ştefan (1981), Drăghici Daniel (1975), Burcea Florin (1963), Stelea Marius (1970), Csoma Ferenc (1976), Plamuţi Stere (1968).

@ SIAN IMAGE CONSTANŢA: Petculescu Robertino (1977), Burlacu Marius (1977), Larie Petre (1980), Cristea Iulian (1979), Beldiman Petre (1977), Lazăr Liviu (1979), Murgoci Marian (1972), Dumbravă Constantin (1969), Iordan Ştefan (1975), Ungureanu Adrian (1973), Ungureanu Gabriel (1974), Petcu Ionuţ (1976), Dăian Constantin (1977).

@ CS AGIGEA: Manea Dorel (1970), Tăbăcariu Sorin (1974), Constantin Gheorghe (1975), Bălău Mihai (1976), Tăbăcaru Cristian (1978), Ciorabai Teoman (1967), Lozovanu Gheorghe (1975), Manea Marian (1979), Cazacu Marian (1977), Şlincu Ion (1972), Manolache Bogdan (1979), Carali Doru (1974), Aihan Omer (1967), Gioga Ionuţ (1983), Ciocan Radu (1974).

@ TOMIS-SOCEP CONSTANŢA: Dobrin Paul (1970), Ridiche Tudor (1967), Actem Turgai (1967), Osman Sunai (1970), Spiescu Ovidiu (1967), Trană Aurel (1973), Iacob Mihai (1964), Uşurelu Constantin (1964), Ion Florian (1970), Buliga Ion (1974), Filip Vasile (1969), Butucescu Cristian (1968), Memet Geilan (1967), Sali Iaşar (1970), Tudoran Ionuţ (1979), Niţă Laurian (1976), Ştefan Marius (1963).

@ SNC-BIALEX VALEA DACILOR: Şamata Dima (1972), Bădescu Leontin (1967), Cătălin Ilcu (1973), Fotu Gheorghe (1972), Geafar Tuncel (1978), Dumitru Tudor (1976), Matei Marian (1975), Sadula Metin (1960), Mitu Claudiu (1983), Paizan Iulian (1977), Galben Lucian (1977), Voineagu Doru (1970), Hîj Levis (1973), Nurla Ergean (1972), Osman Ilhan (1974), Horneţ Cătălin (1976), Chiru Nicuşor (1967), Raftu Adrian (1979), Mârlea Valentin (1974), Marin Stelian (1977).

@ CS MIHAIL KOGĂLNICEANU: Scupra George (1972), Gachi Costel (1968), Purichia Nicolae (1970), Bituleanu Cristian (1973), Duşu Dumitru (1975), Libu Mihai (1974), Butcaru Florin (1971), Muşi Ion (1975), Ivan Vasilică (1973), Anghel Paraschiv (1979), Petculescu Călin (1975), Iancă Nicuşor (1963), Bulai Gabriel (1975), Treznea Ioan (1982).

GRUPA C

@ FC TOMIS 2012: Vasile Constantin (1978), Condurache Valentin (1976), Amariei George (1973), Isop Gică (1967), Şotilă Constantin (1972), Meiroşu Nicolae Cătălin (1975), Ighi Marian Alexandru (1977), Păun Ionel (1977), Fugaru Tudorel (1978), Mustacă Alexandru (1977), Ciogolea Bogdan (1982), Stamate Alexandru (1975), Vişan Iulian (1976), Costara Constantin (1977), Comşa Mihai (1978), Mihu Mădălin (1979), Gabriel Ungureanu (1974).

@ DINAMO-SPADA CONSTANŢA: Sărăcin Dumitru (1954), Voineag Iulian (1977), Doae Constantin (1972), Roşca Nicolae (1972), Zgubea Ilie Sorin (1977), Ologu Cătălin (1967), Pal Ladislau (1971), Popa Gigi (1965), Niţă Aurel (1975), Borcea Iulian (1977), Bănică Oprea (1967), Petculescu Valentin (1952), Ilie Ionuţ (1981), Chelu Aurel (1974), Stelian Vasile (1967), Leuştean Claudiu (1975).

@ MACEDONIA OVIDIU: Catană Cristian (1977), Hiropedi Sorin (1977), Sărăcăceanu Cristi (1975), Fotu Sorin (1969), Scupra Florin (1970), Coipan Ovidiu (1978), Dumitrescu Iulian (1977), Pariza Cristi (1976), Chirvăsitu Nicolae (1975), Giumba Cristi (1975), Scupra Mihai (1970), Pupu Costel (1973), Lupu Nicolae (1977), Pândichi Dan (1970), Pariza Tudor (1975), Ghiţă Daniel (1966), Dargate Sergiu (1979), Dămăşaru Constantin (1981).

@ INTERMACEDONIA-STEAUA MĂRII: Buhneci Iorgu (1977), Vanghelici Ion (1979), Pitu Adrian (1975), Pitu George (1980), Pitu Mihăiţă (1978), Pitu George (1975), Pandele Marius (1965), Hristu Damian (1957), Carabaş Stelian (1974), Hagi Gheorghe (1965), Culeafă Sandu (1974), Hristu Dumitru (1977), Maliu Mihail (1970), Grameni Iancu (1978), Dula Marian (1970), Mihai Stere (1975), Cristian Pîndichi (1978), Dăileanu Constantin (1974), Ene Gheorghe (1958), Tufan Sorin (1968).

@ LIGA OFIŢERILOR CONSTANŢA: Antonescu Dorin (1975), Dardac Cătălin (1976), Dumitraş Nicolae (1972), Simeon Marius (1975), Irimia Gheorghe Marius (1973), Bucur Silviu (1977), Cioroianu Adrian (1972), Diaconu Ionuţ (1983), Ghiţă Viorel (1972), Larion Nicolae (1977), Roşca Marius (1973), Şoldănescu Răzvan (1979), Savin Dan (1967), Zaharia Milu (1973).

@ VICTORIA CUMPĂNA: Nanciu Cristian (1978), Miu Stelică (1977), Niţulescu Valentin (1976), Bratanovici Petrică (1969), Başcoveanu Emanuel (1982), Manea Robert (1965), Sladariu Florin (1972), Banu Marius (1979), Fiscuci Laurenţiu (1978), Fiscuci Adrian (1979), Nicu Grigore (1977), Niţă Marius (1976), Costea Gheorghe (1972), Omer Ervin (1968), Vuap Sunai (1976).

GRUPA D

@ SĂGEATA STEJARU: Raiciu Nicolae (1964), Palade Dumitru (1971), Steriu Gioga (1976), Pilici Enache (1980), Săraru Florin (1976), Dodu Rafael (1977), Scutaru Adrian (1978), Anghel Florin (1977), Condei Mirel (1977), Stancu Romeo (1978), Slabu Stelică (1978), Blacioti Gheorghe (1965), Bobariu Sorin (1976), Anagnoste Dimu (1966), Jivcov Velin (1972), Nedjetinov Redjibov Erol (1974), Ciubotariu Eduard (1974), Minescu Mircea (1971), Celpan Ionel (1977).

@ REAL CONSTANŢA: Pantelie Alempe (1963), Iordan Silviu (1972), Weiss Edy (1971), Ionescu Ion (1970), Covrig Viorel (1968), Petre Costel (1980), Hapiuc Dumitru (1979), Popescu Mihai (1977), Butoiu Gheorghe (1968), Caraman Georgian (1979), Tătaru Mihai (1968), Guraliuc Dumitru (1964), Gerea Ion (1967), Carabaş Costel (1970), Fogoroş Gheorghe (1959), Diacu Vasile (1968), Bob Fane (1963).

@ CAPITOL ‘84 CONSTANŢA: Petrescu Edy (1968), Marinescu Daniel (1969), Dămăşaru Stelian (1973), Chemal Ender (1974), Gudi Ion (1976), Turtoi Daniel (1980), Popescu Cristian (1974), Dârmon Răzvan (1973), Gări Traian (1977), Florea Marian (1976), Bogdan Cătălin (1979), Răducanu Marian (1975), Nucă Claudiu (1974), Abdulhai Taner (1973), Radu Paris (1978), Iordan Mihail (1967), Miodrag Belodedici (1964).

@ AS OBELISC COSTINEŞTI: Gheorghe Liviu (1968), Stanciu Mihai (1974), Jeanu Dorin (1975), Mîndru Sorin (1964), Gherman Ionel (1979), Staicu Mircea (1976), Serafim Nicolae (1972), Barbu Petrică (1975), Stoica Adrian (1976), Ilie Marinel (1966), Stoian Nicolae (1978), Coricovac Dragoş (1976), Zibileanu Alexandru (1979), Potoaşcă Ionuţ (1984), Piciu Constantin (1971), Zeadin Tekin (1973).

@ FC ROYAL CONSTANŢA: Mina Gheorghe (1973), Rida Vanghele (1969), Paşata Nicea (1973), Paşata Adam (1975), Gramatica Stere (1984), Uda Costea (1977), Blacioti Gheorghe (1965), Costea Cristian (1969), Pufleanu Dumitru (1972), Şamata Sorin (1975), Beşa Tănase (1973), Darlaiani Dumitru (1972), Beca Nicolae (1978), Şamata Panait (1971), Bogdan Dragoş (1975), Mozacu Ciprian (1976), Celpan Ionel (1977), Andone Bogdan (1975), Savu Marian (1972), Aliuţă Marian (1978).

@ INTERSPORT MILLENIUM CONSTANŢA: Poteleanu Dragoş (1971), Poteleanu Bogdan (1976), Dumitru Mihai (1970), Nedelescu Lucian (1966), Oselinsche Ionuţ (1982), Bobeică Florin (1976), Orzan Mihai (1976), Soare Ionuţ (1976), Chirea Cosmin (1972), Başturea Sorin (1966), Bafană Vasile (1948), Solomon Dan (1971), Sivriu Nicolae (1970).

GRUPA E

@ TELEGRAF CONSTANŢA: Lungu Adrian (1970), Carataş Gigi (1971), Cravţov Radu (1975), Mârţ Gheorghe (1972), Drăghiţă Dragoş (1987), Alexe Paul (1969), Mihai Ciprian (1977), Cojocaru Radu (1983), Vicol Vasile (1973), Ştefănescu Eugen (1975), Botoşneanu Florin (1974), Vieru Ciprian (1982), Ghiţă Mircea (1991), Paraschivu Ciprian (1985), Mihăilescu Răzvan (1983), Nenciu Robert (1979), Perifan Stelian (1977), Coman Ionuţ (1978), Cealera Sorin (1970), Danielciuc Sorin (1979).

@ FARUL TUZLA: Florea Ion (1973), Iosif Daniel (1971), Aldea Vasile (1969), Nişcoveanu Marian (1977), Baci Romulus (1970), Proca Cristian (1978), Abdula Sunay (1979), Rusu Ionuţ (1979), Stoian Nicolae (1979), Şerbănescu Marcel (1975), Iosif Constantin (1974), Ziadin Taner (1972), Onea Valentin (1968), Temerbec Muzeir (1973), Cocu Constantin (1971), Sima Gheorghe (1975), Marin Petrişor (1973), Della Claudiu (1981), Fetisleam Nimet (1954), Reşit Taner (1973).

@ MUNICIPAL CONSTANŢA: Chică-Rosă Gheorghe (1969), Iliuciuc Alexandru (1977), Stan Gabriel (1971), Arif Ersin (1974), Toader Şerban (1981), Stoianof Sebastian (1973), Ferenţi Radu (1977), Curumi Decebal (1978), Mărginean Cosmin (1978), Grigorie Tudor (1973), Guliu Mihai (1968), Hagi Gheorghe (1965), Senin Adrian (1979), Nicoloff Costel (1978), Caval Denis (1979), Chivu Sorin (1977), Ousmane N’Doye (1978), Horovei Doru (1977).

@ ATHLETIC CLUB 1973 CONSTANŢA: Munteanu Bogdan (1972), Samara Costică (1963), Nicolae Iosa (1979), Doicaru Radu (1981), Gherghescu Marian (1977), Bârsan Liviu (1974), Ciolacu Mihai (1977), Marinescu Andrei (1976), Carataş Ionuţ (1974), Novac Petre (1978), Bugeac Ciprian (1978), Miron Florin (1978).

@ OLIMPIA APĂ CANAL CONSTANŢA: Nădrag Willy (1974), Anghelescu Laurenţiu (1974), Dănilă Nicolae (1971), Gheorghe Vasile (1977), Dănilă Valentin Gigi (1974), Beldiman Ionuţ (1981), Bokamba Billy (1977), Mosu Marinel (1975), Cojocaru Marian (1978), Neicu Corneliu (1978), Constantin Cristian (1977), Lazăr Marin (1968), Mocanu Cosmin-Florin (1976), David Alexandru (1979), Resmeriţă Costel Irinel (1974), Caraveţeanu Florentin (1975).

GRUPA F

@ CLUB 29: Gheorghe Laurenţiu (1972), Drăgulin Cristian (1978), Gechereanu Constantin (1971), Paşcovici Cosmin (1978), Barbu Ion (1977), Poşircă Cristian (1975), Tănase Adrian (1980), Georges Mihai (1969), Farcaş Viorel (1972), Cărăuleanu Raj (1977), Popa Marian (1967), Zaharia Dorel (1978), Slave Adrian (1970), Baraghin Adrian (1970), Chelariu Gabriel (1977), Panait Laurenţiu (1974).

@ FC AMICII CONSTANŢA: Paşa Costel Adrian (1977), Sas Eduard (1977), Grosu Tase (1978), Brînzan Vasile (1969), Cotabiţă Nicolae (1974), Sima Marcel (1979), Oprea Radu (1983), Ciobanu Ştefan (1979), Vizireanu Mihai (1979), Moroianu Laurenţiu (1978), Iacob George (1978), Lucan Marius (1978), Nicolov Costel (1978), Abagiu Vasile (1978), Abagiu Elvis (1972), Zica Costel (1977), Solomon Valeriu (1958), Diaconescu Sebastian (1977), Slabu Paul (1977).

@ STORE CONSTANŢA: Gurgu Dan (1967), Olteanu Florin (1975), Asan Eren (1983), Mihai Sebastian (1970), Badea Mihai (1978), Giuglan Cătălin (1967), Mihai Octavian (1964), Velisa Seigean (1972), Stoenciu Nicu (1975), Neagu Cătălin (1976), Tararache Gicu (1973), Nurla Ergean (1972), Saledin Nadîr (1971).

@ ACS OPORTUN MANGALIA: Mitu Mihai (1967), Ivan Florin (1972), Voicu Adrian (1972), Petcu Cristian (1976), Maican Dan (1973), Doicaru Radu (1979), Luchici Alexandru (1983), Bălău Gheorghiţă (1968), Constantin Petre (1961), Constantinescu Cristian (1969), Budeanu Udilă (1972), Regep Emiran (1970), Coricovac Dragoş (1976), Paraschiv Adrian (1978), Popa Antonio (1978), Cornăţeanu Mugurel (1972), Amza Melen (1972), Bargan Maricel (1978), Dumitrescu Dragoş (1972), Mirion Gabriel (1972).

@ VULTURII CAZINO CONSTANŢA: Enciu Nicolae (1972), Mustafa Ghiocan (1980), Munteanu Cristian (1974), Comănaşi Ionel (1978), Ruca Anastase (1974), Smarandache Adrian (1974), Nicola Emilian (1972), Ciocu Daniel (1972), Ruxandar Vasilică (1979), Dorobanţu Radu (1973), Dumitru Vasile (1970), Costea Toader (1975), Galben Lucian (1977), Caramişin Dragoş (1978), Marin Vasile (1956).

@ INTER NĂVODARI: Anghelescu Constantin (1979), Olteanu Mihăiţă (1975), Sandu Florin (1978), Sorescu Valentin (1976), Mocanu Romi (1970), Cosma Florin (1976), David Constantin (1959), Bălosu Iulian (1978), Rădeanu Viorel (1978), Tudorici Nicolae (1975), Mihăilă Cristian (1980), Diaconu Gigel (1969), Gînju Valentin (1978), Aldea Bogdan (1977), Vlase Nelu (1973), Sandu Constantin (1975), Brici Ioan (1960), Mirică Constantin (1977), Ciobîrceanu Mihăiţă (1967), Codin Marius (1979).

REGULAMENTUL EDITIEI DIN 2014

@ Trofeul “Telegraf” la fotbal în sală este o competiţie particulară deschisă - cu precădere - echipelor rezidente în zona Dobrogea.
@ Au drept de joc numai cei născuţi până la data de 31 decembrie 1979 (inclusiv), indiferent dacă sunt sau nu legitimaţi; de asemenea, fiecare echipă poate avea în lot un singur jucător cu vârsta între 30 şi 35 de ani (1 ianuarie 1980 - 31 decembrie 1984), el neavând însă drept de joc dacă este jucător activ, care evoluează în Liga I, Liga a II-a şi Liga a III-a de fotbal, în campionatele de fotbal din străinătate (primele trei eşaloane), precum şi în Campionatul Naţional de fotbal în sală (Liga I şi Liga a II-a).
@ Angajaţii Telegraf şi Neptun TV vor fi exceptaţi de la condiţiile de vârstă, dar nu pot evolua decât la echipa Telegraf.
@ Partidele se vor desfăşura conform Legilor jocului de Fotbal în Sală, cu următoarea excepţie: faulturile nu se contabilizează. De asemenea, când Regulamentul de Fotbal în Sală intră în contradicţie cu regulamentul competiţiei se acceptă prevederile din acest regulament.
@ Terenul de joc are dimensiunile terenului de handbal, autul urmând a se executa cu piciorul.
@ Fiecare meci va avea două reprize a 20 de minute, cu pauză de 3 minute. În cazul meciurilor eliminatorii, dacă rezultatul se menţine egal după cele 40 de minute regulamentare, se joacă prelungiri - două reprize a câte 5 minute fiecare; dacă egalitatea persistă, se apelează la lovituri de departajare, câte 3 de fiecare echipă. La executarea loviturilor de departajare pot participa toţi jucătorii înscrişi pe foaia de arbitraj.
@ Echipele din teren vor fi alcătuite din 5 jucători şi 1 portar; lotul poate conţine maximum 20 de jucători, cu condiţia să fie anunţat până la primul joc pe o listă care să cuprindă: numele şi prenumele tuturor jucătorilor, data naşterii, seria şi numărul de pe buletinul sau cartea de identitate, iar această listă să fie semnată şi parafată de un medic şi de reprezentantul echipei. Orice modificare ulterioară a listei nu va fi admisă, iar un jucător nu poate evolua decât la o singură formaţie. Jucătorii sunt obligaţi să deţină asupra lor un act de identitate oficial (B.I., C.I. sau paşaport), pentru a se putea rezolva imediat eventualele contestaţii. În caz de nerespectare a acestor condiţii, echipa care va încălca regulamentul va pierde automat meciul respectiv, iar la o a doua abatere poate fi exclusă din competiţie.
@ Un jucător eliminat într-o partidă poate fi înlocuit de un coechipier în acea partidă, după ce echipa împotriva căreia s-a dictat sancţiunea a jucat 5 minute în inferioritate numerică, indiferent dacă s-a marcat sau nu vreun gol. Jucătorul eliminat este suspendat automat pentru partida următoare, Comisia de Organizare a competiţiei urmând să decidă dacă suspendarea se măreşte la mai multe etape, în funcţie de gravitatea faptei care a dus la eliminare.
@ Contestaţiile, însoţite de taxa de contestaţie, se pot depune după partidă, în cel mult 15 minute, depăşirea acestui termen ducând la anularea contestaţiei. Contestaţia se face pe un singur jucător în parte.
@ Orice altă problemă ivită în turneu, care nu poate fi rezolvată conform acestui regulament, va fi tratată separat de Comisia de Organizare a competiţiei.
@ Câştigătoarea turneului va primi Trofeul “Telegraf”, care este transmisibil.
@ Achitarea taxei de înscriere în competiţie înseamnă acordul necondiţionat cu regulamentul prezentat anterior.

Turneul este organizat de cotidianul Telegraf, în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa şi Asociaţia Judeţeană de Fotbal Constanţa.

 

Știri de ultimă oră

Americanii vor să controleze vremea
Duminica, 20 Aprilie 2014, ora 12:50:30
Autobuzele RATC au program... de Paște
Duminica, 20 Aprilie 2014, ora 12:11:57
Mazăre a primit diploma de "cel mai curajos primar"
Duminica, 20 Aprilie 2014, ora 10:59:41
INTREBAREA ZILEI
Mergeți la Înviere?
Trofeul Telegraf 2014
BULETIN DE STIRI
Vreau sa ma abonez la buletinul de stiri zilnic via e-mail
CURS VALUTAR BNR
1 USD = 3,2281 RON
1 EURO = 4,4607 RON
convertor valutar
RECLAME
Telegraf - Imobiliare
Toate informatiile, date, text, fotografii, grafice, materiale video, mesaje sau alte materiale, indiferent daca au fost afisate in mod public sau transmise individual, privat, revin in resposabiltatea unica a persoanei care a fost sursa unor astfel de materiale. Aceasta inseamna ca dumneavoastra (si nu ziarul Telegraf sau administratorii site-ului) sunteti in intregime responsabili pentru toate materialele pe care le incarcati sau le puneti la dispozitie in mod public in cadrul site-ului.
© 2006 Copyright S.C. Telegraf Advertising S.R.L. Toate drepturile rezervate. Termeni si conditii de utilizare
Pagina a fost generata in 0.3971 secunde
Powered by